Malowanie elewacji

Jeżeli poszukujesz łatwego sposobu na odnowienie fasady budynku, malowanie elewacji Warszawa będzie dobrym doborem. Dobrze wykonane może zmienić zewnętrzne ściany nie do poznania. Pierwszym etapem będzie dobór dobrej farby. Będzie to zależeć przede wszystkim od typu tynku. Jeżeli nie ma to być pierwsze malowanie fasady, należy wziąć pod uwagę typ farby zastosowany wcześniej. Po ustaleniu niezbędnego typu farby należy przyjrzeć się bliżej jej wartościom. Odpowiednie farby do malowania fasady powinny być wytrzymałe na warunki powietrzne (wliczając wilgotność), szorowanie, rdzę biologiczną i bardzo wytrzymałe na światło UV.

Nierówności na ścianie – jak się ich pozbyć?

Po ustaleniu stanu elewacji może wykazać się, iż na jej przestrzeni są zniszczenia, pęknięcia tynku czy nierówności, jakie naturalnie nie mogą w tymże stanie zostać przykryte farbą. Jak wykonać uzupełnianie ubytków na ścianie? Z odsieczą nadchodzą nam specjalistyczne artykuły zabezpieczające oraz wypełniające – akryle – obowiązkowo nadające się do użytku zewnętrznego. Artykuł należy wybierać we współzależności od artykułu, z jakiego zrobiona została fasada.

Dobór farby elewacyjnej

Naturalnie nim rozpoczniemy malowanie elewacji Warszawa, musimy dobrać farbę do fasady. Jaka farba elewacyjna będzie najdoskonalsza? Należałoby wiedzieć, iż farba na fasadę wybierana jest do podłoża, więc do typu tynku – tak jak gładź. Przed zakupami musimy zatem sobie przypomnieć, jakim tynkiem zostały wykończone ściany zewnętrzne: cementowymi, cementowo-wapiennymi, wapiennymi (przeważnie w wypadku starych budynków), mineralnymi, silikatowymi, akrylowymi lub może silikonowymi.