Skuteczne zapuszczanie włosów

Wiele Pań marzy o długich, lśniących i zadbanych włosach. Niestety proces ich zapuszczania jest czasochłonny i wymaga cierpliwości. Istnieją jednak sprawdzone i naturalne sposoby, które pomogą nam odpowiednio zadbać o włosy w okresie ich wzrostu oraz przyspieszyć ich zapuszczanie.

Jednym z takich sposobów jest stosowanie odpowiednich ziół. Pozytywny wpływ na włosy oraz tempo ich wzrostu mają skrzyp oraz pokrzywa. Napary z tych ziół warto włączyć na stałe do swojej diety. Wpłyną one pozytywnie nie tylko na włosy, ale także na kondycję skóry i paznokci. Wyciąg ze skrzypu można także przyjmować w postaci pastylek.

Warto zadbać również o odpowiedni poziom nawilżenia włosów. Stosując odpowiednie odżywki oraz wcierając w nie olejki, zyskamy pewność, że włosy będą odpowiednio nawilżone, elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie będą się łamać i kruszyć, a efekty ich wzrostu będą bardziej widoczne.

Należy unikać także silnie drażniących i wysuszających włosy zabiegów taki ich codzienne prostowanie czy też koloryzacja przy pomocy silnych środków chemicznych.

Witaminy przeciw wypadaniu włosów to także dobry sposób na zapuszczanie włosów. Warto suplementować witaminę B oraz witaminę C, które wspomagają właściwe funkcjonowanie organizmu i przyspieszają metabolizm. Dzięki temu efekty ich stosowania są bardziej widoczne.

Pamiętajmy także o regularnym czesaniu włosów. Pomoże ono rozprowadzić naturalne sebum po całej długości włosów, a także ułatwi ich rozczesywanie. Pamiętajmy jednak, aby nie czesać mokrych włosów, gdyż są one wtedy bardziej podatne na uszkodzenia i łamliwość.

Jeżeli chcemy zapuścić piękne, zdrowe i lśniące włosy, warto zastosować się do powyższych wskazówek. Warto także skonsultować się ze specjalistą, który doradzi nam jaki szampon, odżywka czy też olejek będzie odpowiedni dla naszych włosów.