Samochody Renault

Renault to francuski producent samochodów, który produkuje szeroką gamę pojazdów, od małych aut miejskich po duże furgonetki i ciężarówki. Renault jest również zaangażowany w sporty motorowe i przez lata odnosił sukcesy w wielu różnych dyscyplinach.

Renault zostało założone w 1899 roku przez trzech braci, Louisa, Marcela i Fernanda Renault. Firma zaczynała od produkcji silników dla innych producentów, ale wkrótce przeniosła się do budowy własnych pojazdów. Pierwszym samochodem noszącym nazwę Renault był Renault Voiturette 1CV, który został wprowadzony na rynek w 1898 roku.

Firma przeszła wiele zmian na przestrzeni lat, w tym własność rządu francuskiego w latach 70. i 80. XX wieku. W 1999 roku Renault połączyło się z innym francuskim producentem samochodów, Nissanem, tworząc sojusz Renault-Nissan.

Obecnie Renault oferuje szeroką gamę samochodów osobowych i dostawczych zarówno do użytku osobistego, jak i komercyjnego. Popularne modele to Clio, Megane i Kadjar. Firma ma również silną pozycję w sporcie motorowym, a zespoły rywalizują w wielu różnych dyscyplinach, w tym w Formule 1 i rajdach samochodowych.

Jeśli szukasz francuskiego auta z bogatą historią, to Renault jest zdecydowanie warte rozważenia. Dzięki szerokiej gamie oferowanych pojazdów z pewnością znajdziesz model, który spełni Twoje potrzeby. renault warszawa