Odzież ochronna dla branży medycznej

Pracując w branży medycznej, w pierwszej kolejności należy zawsze zadbać o własne zdrowie. Dlatego też lekarze i pielęgniarki koniecznie powinni być zaopatrzeni w odzież oraz akcesoria ochronne. Co powinno się wśród nich znaleźć?

Fartuchy ochronne

Podstawowym środkiem ochrony, który musi zostać udostępniony każdemu, kto pracuje w branży medycznej, jest fartuch. Pielęgniarki, lekarze, ale też osoby zajmujące się farmacją czy analizą medyczną muszą bowiem ochronić ciało i swoje ubrania przed ewentualnym kontaktem z materiałami zakaźnymi.

Fartuchy ochronne mogą być wykonane z różnych materiałów oraz w różnym kroju. Ich przykładem mogą być jednorazowe fartuchy flizelinowe, które powinny odznaczać się bardzo niską wagą i wygodą. Dzięki temu nie ograniczają ruchu lekarza, są komfortowe i przewiewne, a jednocześnie zapewniają skuteczną ochronę. Wraz z pozostałymi akcesoriami można je znaleźć na stronie https://rcmedical.pl/.

Rękawiczki ochronne

Drugim ważnym środkiem ochronnym dla lekarzy i innych osób należących do personelu medycznego są rękawiczki ochronne. Powinny być dopasowane przede wszystkim do zadań, jakie wykonywane są na danym stanowisku, dzięki czemu zapewniają najwyższy stopień ochrony przed specyficznymi zagrożeniami. Warto zadbać również o to, by były wytrzymałe i komfortowo dopasowane do rąk osoby, która będzie je nosić.

Maseczki ochronne

Maseczki medyczne pełnią dwojaką funkcję: z jednej strony chronią lekarza przed wdychaniem nieodpowiednich substancji, z drugiej zabezpieczają pacjenta przed ewentualnym zakażeniem drobnoustrojami, które mógłby wydychać personel medyczny. Powinny być przy tym wygodne i przewiewne, aby nawet długotrwała praca w nich nie była uciążliwa.