Jakie wymiary powinna spełniać klatka dla myszy?

  • 6 października, 2022

Myszy to małe, delikatne stworzenia, które wymagają dużo miłości i opieki. Są to również bardzo zabawne, ciekawe i inteligentne zwierzęta. Jeśli planujesz zdobyć mysz jako zwierzę domowe, musisz upewnić się, że klatka, którą wybierzesz, jest wystarczająco duża, aby mogła wygodnie żyć.

Kwestie rozmiarów

Dobra klatka dla myszy powinna mieć rozmiar co najmniej 10 galonów, aby zwierzę mogło się swobodnie poruszać. Powinna mieć również wystarczająco dużo miejsca na materiał ściółkowy i dozownik granulatu żywnościowego. Myszy lubią zagrzebać się w miękkim materiale, kiedy chcą spać, więc upewnij się, że Twoja mysz ma wystarczająco dużo miejsca, aby to zrobić.

Potrzebne komponenty

Klatka powinna mieć również pokrywę, aby Twój pupil nie mógł z niej uciec wspinając się po bokach lub przegryzając je. Pokrywa powinna być w stanie zamknąć się wystarczająco szczelnie, aby myszy nie mogły uciec przez małe otwory lub szczeliny między prętami. Najlepszym sposobem na zapewnienie tego jest upewnienie się, że nie ma żadnych szczelin między prętami oraz użycie mocnej siatki drucianej zamiast cienkich plastikowych lub metalowych prętów jako prętów w pokrywie klatki dla myszy. 

Siatki druciane powinny być również na tyle blisko siebie, aby mysz nie mogła się przez nie przecisnąć. Klatka powinna mieć również solidną podłogę bez szczelin, aby myszy nie mogły przez nie uciec.

Szukając wyposażenia dla naszej myszki można się udać też pod adres podanego sklepu https://www.aquaelzoo.pl/899-klatki-i-wyposazenie-dla-myszy, gdzie można odnaleźć wszechstronny asortyment w tym zakresie.