Zlew do kuchni – ile komór warto wybrać?

  • 20 września, 2022

Kuchnia jest pomieszczeniem niezwykle wymagającym. Dobierając jej wyposażenie, warto pamiętać o zlewie kuchennym, który będzie w niej pełnił kluczową rolę. Najczęściej wybierane są zlewy jedno lub dwukomorowe, które znajdziesz w większości polskich gospodarstw domowych. Obok nich znajdują się także zlewy wyposażone w półkomorę – dodatkowy element w konstrukcji, mogący ułatwić codzienne wykorzystanie. Poniżej podpowiadamy kiedy warto wybrać konkretny typ zlewu oraz jakich funkcji możesz się po nich spodziewać. 

Zlewy jednokomorowe 

Zlewy z jedną komorą to wybór osób posiadających kuchnie niedużych rozmiarów lub o nietypowych kształtach. Jedna komora może okazać się niewystarczająca w przypadku pary lub rodziny, jednak jako wyposażenie kuchni singla powinna w zupełności wystarczyć. Szczególnie dobrze wypadają zlewy narożne, które pomogą zaoszczędzić centymetry wolnej przestrzeni na blacie. 

Zlewy dwukomorowe 

Zlew dwukomorowy to podstawowy wybór w wielu polskich domach i mieszkaniach. Produkty taki wybierane są z uwagi na ich praktyczne zastosowanie oraz możliwość swobodnego zorganizowania poszczególnych obowiązków. Komory są oddzielone, co pozwala na wykonywanie w nich różnych czynności: mycia naczyń i ich płukania, obierania warzyw i ich oczyszczania. 

Zlew z dodatkową półkomorowe 

Coraz więcej osób decyduje się na wybór rozwiązania wyposażony w dodatkową półkomorę. Zlewy takie są pomocne w organizacji niektórych prac – na przykład zmywania. Półkomorę możesz wykorzystać w formie suszarki lub jako ociekacz. Półkomora może też służyć do przechowywania asortymentu kuchennego i zlewowego, a także pełnić rozmaite inne funkcje.