Jak wybrać odpowiednie perfumy?

  • 15 września, 2022

Najbardziej wykwintne perfumy są luksusowe i uwodzicielskie. Kompleksowe i niezapomniane perfumy łączą tysiące zapachów, aby stworzyć wyjątkowe doświadczenie. Ale jak powstają te magiczne eliksiry? Jak powstają te magiczne eliksiry? Jaki jest sekret tworzenia tych magicznych eliksirów? Jak powstają te magiczne eliksiry? Jak powstają te magiczne eliksiry, pytasz? Dowiedz się więcej o sztuce i nauce tworzenia perfum.

Perfumiarz ma zestaw zapachów, tak jak malarz. Zapachy te dzielą się na cztery grupy: świeże, drzewne i orientalne. Zapachy kwiatowe mają dokładnie taki sam wygląd jak ich imiennik – są lekkie i kwieciste, jak róże lub jaśmin. Zapachy drzewne są cięższe, bardziej męskie, takie jak drzewo sandałowe i cedr. Zapachy orientalne są egzotyczne i pikantne, jak bursztyn czy paczula. Zapachy świeże są świeże i czyste, jak mięta lub cytrusy.

Te rodzaje perfum nie wykluczają się wzajemnie. Często zawierają one elementy należące do kilku rodzin. Na przykład, perfumy mogą mieć kwiatową nutę górną (zapach, który czujesz, kiedy nakładasz je po raz pierwszy) i drzewną nutę bazową (zapach, który utrzymuje się po tym, jak początkowy zapach się rozproszył). Może mieć orientalne serce (główny zapach perfum) ze świeżymi nutami górnymi i bazowymi. Jest tak wiele kombinacji, w jakich można łączyć perfumy, dlatego są one tak urzekające.

Proces tworzenia perfum

Tworzenie nowych perfum to długi i skomplikowany proces, który może trwać latami od początku do końca. Proces zaczyna się od stworzenia koncepcji zapachu. Koncepcja ta może być oparta na czymkolwiek, od aktualnych trendów, poprzez osobiste wspomnienia, aż po odniesienia historyczne. Po sfinalizowaniu koncepcji perfumiarz rozpocznie pracę nad poszczególnymi składnikami zapachu, czyli „nutami”. Nuty te są łączone aż do osiągnięcia idealnej mieszanki. Tylko wtedy zapach może być wyprodukowany.

Zobacz: https://angelove.pl/