W jaki sposób można przeciwdziałać wypadaniu włosów?

  • 26 października, 2022

Najlepszym sposobem na zapobieganie wypadaniu włosów jest profilaktyka. Jeśli masz w rodzinie historię wypadania włosów, możesz podjąć proaktywne działania, aby tego uniknąć.

Zapobieganie wypadaniu włosów – podstawowe kroki

Istnieje wiele sposobów, aby zapobiec wypadaniu włosów i pomóc im rosnąć szybciej i gęściej. Oto kilka wskazówek:

Dieta

Jedz pokarmy zawierające zdrowe tłuszcze, takie jak ryby i orzechy, ponieważ pomagają one promować zdrowy wzrost włosów. Pokarmy takie jak brokuły, kalafior, marchew i zielone warzywa liściaste zawierają witaminę C, która jest niezbędna do produkcji kolagenu w organizmie. Witamina C pomaga również zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry i uszkodzeniu oczu przez promienie UV w świetle słonecznym. Witamina E pomaga poprawić krążenie krwi do skóry głowy, dzięki czemu składniki odżywcze są lepiej wchłaniane przez organizm dla zdrowego wzrostu włosów. Biotyna to kolejna witamina, która pomaga promować zdrowy wzrost włosów. Można ją znaleźć w jajkach, bananach i orzechach, takich jak migdały czy nerkowce.

Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia zwiększają przepływ krwi do skóry głowy, co oznacza, że więcej tlenu jest dostarczane do mieszków włosowych i komórek skóry głowy – co oznacza zdrowszy wzrost włosów!

Przeszczep włosów

Wypadaniu włosów można przeciwdziałać poprzez przeszczep. Jest to zabieg, w którym mieszki włosowe są usuwane z obszaru dawcy i przeszczepiane do łysiejącego regionu. Mieszki włosowe są następnie wszczepiane w łysiejący region po ich usunięciu z obszaru dawcy.

Stopień sukcesu zależy od kilku czynników, takich jak wiek, płeć i rodzaj utraty włosów. Ogólnie rzecz biorąc, transplantacja jest skuteczną metodą leczenia łysienia typu męskiego (łysienie androgenowe). Można ją wykonać w klinikach, gdzie działają doświadczeni specjaliści, jak np. Kierach Medical Clinic.