Suplementy ziołowe

 Świat jest pełen ziół. Zioła to rośliny o właściwościach leczniczych, stosowane od tysięcy lat w leczeniu wielu różnych chorób.

Suplementy ziołowe to stosowanie ziół w celu uzupełnienia diety lub leczenia konkretnych schorzeń. Można je nabyć w różnych postaciach: w kapsułkach, w płynie, w postaci suszonych liści lub kwiatów (tabletki).

Ogólnie rzecz biorąc, suplementy ziołowe są bezpieczne w stosowaniu, jeśli są przyjmowane zgodnie z zaleceniami podanymi na etykiecie przez doświadczonego lekarza. Istnieją jednak zioła, które nie powinny być przyjmowane przez osoby cierpiące na pewne schorzenia lub choroby (np. cukrzycę), ponieważ mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku.

Preparat na odrobaczenie to jeden z typów suplementów ziołowych. Zioła te mogą być stosowane w leczeniu robaków i pasożytów, takich jak glista lub tasiemiec. Zioła na odrobaczanie działają poprzez wywołanie wymiotów lub biegunki, które mają na celu pozbycie się pasożytów z organizmu.

Najpopularniejszymi ziołami na odrobaczanie są pietruszka, kminek i majeranek. Zioła te mogą być przyjmowane w formie płynnej lub suszonej (w postaci tabletki). Należy jednak pamiętać, że niektóre z tych ziół mogą być szkodliwe dla osób cierpiących na choroby nerek lub wątroby. Dlatego też przed zastosowaniem jakichkolwiek suplementów ziołowych, należy skonsultować się z lekarzem lub innym specjalistą medycznym.