Numer telefonu

Choćby nawet nasza książka z numerami jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie mamy numerów do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają na naszym świecie. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeżeli na ekranie telefonu widnieje obca kombinacja liczb. Najczęściej w tego typu chwilach po prostu odrzucamy połączenie, ponieważ nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer spróbuje zadzwonić po raz drugi, zapragniemy dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. A jak to odkryjemy?

Nie musimy od razu biec na policję, bo przecież nie każde dziwne telefony wykonywane są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu może należeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, który jedynie kupił nowy telefon komórkowy albo wybrał innego operatora. A jeśli mamy dojście do sieci, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wpisać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki albo od początku skorzystać z witryny, która interesuje się badaniem i sprawdzaniem różnych numerów telefonu. Ona tylko powie nam samym, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać także i takie dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować połączenie kolegi, który potrzebuje naszej pomocy.