Jak wysłać i śledzić paczkę krajową?

  • 25 sierpnia, 2022

Paczki krajowe to jedne z najczęściej wysyłanych przesyłek. Docierają przede wszystkim do klientów, którzy kupili towary przez internet ze sklepów, jak i od prywatnych sprzedawców na portalach aukcyjnych. Nieco rzadziej są po prostu upominkami, które wysyłamy bliskim. Niezależnie jednak od tego, co znajduje się w paczce i kto jest nadawcą, a kto odbiorcą, bardzo ważne jest posiadanie informacji o jej losie.

Pierwsza prosta wysyłka paczki

Jeśli do tej pory nie wysyłałeś paczek, a teraz czeka cię pierwszy taki obowiązek, z pewnością zastanawiasz się, jak masz to zrobić. Ułatwieniem tego zadania będzie dla ciebie skorzystanie z oferty firmy Globkurier, będącej platformą logistyczną. Łączy ona klientów i znane firmy kurierskie, takie jak DPD, DHL czy UPS, a także umożliwia szybkie nadanie paczki, nawet jeśli robisz to po raz pierwszy.

Trzy proste kroki do wysyłki z pomocą DHL

Jeśli chcesz nadać paczkę z pomocą DHL, wystarczy, że na stronie Globkurier uzupełnisz informacje o adresie nadania i odbioru, a także dane paczki – jej wagę oraz rozmiary. Następnie otrzymasz wycenę i propozycje firm kurierskich, które zrealizują dostawę. Wybierz tam DHL i ewentualne dodatkowe opcje dla twojej przesyłki, a następnie ustal dzień przyjazdu kuriera po odbiór przesyłki. Zapłać i gotowe!

Pamiętaj, że nadając w ten sposób paczkę, otrzymasz numer listu przewozowego, umożliwiającego śledzenie przesyłki DHL – Globkurier dba bowiem kompleksowo o bezpieczeństwo twojej paczki i twoją pewność, że dotrze na miejsce.