Styl industrialny

Aranżacja domowych wnętrz to bardzo wiele możliwości. Kiedy kupujemy swoje pierwsze mieszkanie, zazwyczaj jesteśmy podekscytowani. Chcemy je urządzić tak, aby żyło nam się w nim przyjemnie i komfortowo. Zastanawiamy się więc, jaki styl wybrać, aby wszystko do siebie doskonale pasowało. Minimalizm, klasyka, vintage czy przestronne lofty… wszystko ma swój niepowtarzalny klimat i urok, ale do własnego mieszkania chcemy wybierać nie tylko to, co piękne, ale również praktyczne.

Styl nowoczesny i ponadczasowy

Ważne jest dobranie odpowiednich materiałów wykończeniowych, mebli i dekoracji. To właśnie te czynniki decydują o tym, jaki będzie efekt końcowy. Dużą popularnością w ostatnich latach cieszy się styl industrialny. To wiele możliwości oraz łączenie surowej prostoty z ciepłem i kameralnością. Przykładem może być zestawienie drewna z metalem. Te dwa surowce bardzo dobrze czują się w loftowych wnętrzach. Kiedy zależy nam na industrialnym klimacie, możemy również postawić na surową cegłę. Czasem trudno się zdecydować, ponieważ może nam się podobać sporo mebli. Trzeba określić jeden dominujący styl, który będzie bazą dla całego designu.

Klasa i niewymuszona elegancja

Loftowe wnętrza mogą się nam kojarzyć z Nowojorskim klimatem, w którym dominują przeszklenia i metalowe konstrukcje. Godne zainteresowania są drzwi wykonane właśnie w ten sposób, ponieważ łatwo dzięki nim uzyskać efekt transparentności i optycznie większego pomieszczenia. Można powiedzieć, że styl industrialny ma wiele twarzy. Czasami to połączenie drewna z metalem, a kiedy indziej szkła i cegły. Loftowe wnętrza to duży potencjał do wykazania się własną inwencję i wyobraźnią, dlatego jeśli chcesz postawić w swoim domu na oryginalność, zainspiruj się loftowym stylem. Nie zawsze musi to oznaczać kosztowne rozwiązania. Kupowanie mebli i dodatków na wyprzedażach to dobry sposób na oszczędności. Warto o tym pamiętać, ponieważ każdą aranżację czy zmianę w mieszkaniu nasz budżet zwykle odczuwa. Trzeba więc przemyśleć, co wybrać, aby długo nam służyło i przez kolejne lata okazało się w pełni praktyczne. Stolik z drewna odzyskanego