Nowoczesne zabiegi jakie stosowane są w branży kosmetologicznej

  • 17 września, 2022

Branża kosmetologiczna to wielomiliardowy biznes. Nowoczesne zabiegi, które są stosowane w przemyśle kosmetycznym, obejmują następujące:

Produkty do pielęgnacji skóry

Produkty te są używane do czyszczenia, nawilżania i nawilżania skóry. Mogą również zawierać substancje chemiczne, które pomagają usunąć martwe komórki skóry i promować gojenie się drobnych ran.

Leki na trądzik

Obejmują one produkty dostępne bez recepty, jak również leki na receptę, które mogą być stosowane w leczeniu plam trądzikowych.

Produkty przeciwstarzeniowe

Obejmują one kremy, balsamy, serum i żele, które rzekomo redukują zmarszczki i inne oznaki starzenia poprzez stymulację produkcji kolagenu lub poprawę krążenia w skórze.

Produkty do ochrony przed słońcem

Obejmują one filtry przeciwsłoneczne, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom skóry spowodowanym przez promienie ultrafioletowe, oraz płyny i spraye do opalania, które pomagają użytkownikom uzyskać opaleniznę bez konieczności przebywania na słońcu.

Zabiegi farbowania włosów

Obejmują one farby tymczasowe (które zmywają się w ciągu jednego tygodnia) i półtrwałe (które utrzymują się do sześciu tygodni). Farby trwałe mają pozostać na swoim miejscu, aż do naturalnego zaniku po około trzech miesiącach.

Mikronakłuwanie

Mikronakłuwanie to nowy i innowacyjny zabieg, który jest stosowany w branży kosmetologicznej. Jest to nieinwazyjny zabieg na skórę, który wykorzystuje mikroigły do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny.

Mikroigły wprowadzane są do skóry za pomocą specjalnego narzędzia, dzięki czemu wnikają głębiej niż tradycyjne zabiegi mikrodermabrazji. Igły tworzą maleńkie otwory w zewnętrznej warstwie skóry, które pozwalają na lepsze wchłanianie produktów aplikowanych po zabiegu.

Wykazano, że mikronakłuwanie jest skuteczne w leczeniu blizn potrądzikowych, drobnych linii i zmarszczek, ciemnych plam i nierównego kolorytu skóry. Może również pomóc w zmniejszeniu wielkości porów i ich zwężeniu.

Gabinety stomatologiczne stale poszerzają swoją oferte. Nie tylko pod względem stosowanych narzędzi, ale również zaopatrują się w specjalne hiszpańskie kosmetyki profesjonalne do gabinetów i salonów kosmetycznych od mediderma.pl, które posiadają bardzo dobre właściwości i skład, zapewniając tym samym pozytywne efekty przy leczeniu i pielęgnacji skóry.