Kocyk dla noworodka na lato

  • 21 kwietnia, 2022

Koc to jeden z niezbędnych elementów wyprawki dla dziecka niezależnie od pory roku. Kocyk na lato nie jest zbędną fanaberią. Dodatkowa warstwa sprawdza się bowiem nie tylko zimą czy jesienią, ale za każdym razem kiedy doświadczamy nagłego obniżenia temperatury. Latem często wchodzimy z upalnego otoczenia do chłodnych, klimatyzowanych pomieszczeń, spędzamy czas na dworze, gdzie wieczorem robi się zimniej lub nagle zrywa się silny wiatr. W takich sytuacjach warto mieć pod ręką dodatkowy element odzieży dla dzidziusia lub- co jeszcze wygodniejsze i szybsze w użyciu- coś do okrycia maluszka. Na rynku dostępne są kocyki z niemal każdego rodzaju materiału, w każdym kształcie i kolorze- który więc wybrać na lato?

Kocyk bawełniany

Kocyk na lato powinien być przewiewny i posiadać cechy ułatwiające termoregulację. Kocyki bawełniane są naturalne i pozwalają skórze oddychać. Bawełna jest także materiałem higroskopijnym, który wspaniale pochłania wilgoć oraz zatrzymuje ciepło, co w upalne dni daje uczucie przyjemnego chłodu na skórze (mimo utrzymywania temperatury ciała).

Kocyk bambusowy

Wiskoza bambusowa to jeszcze lżejsza propozycja na najcieplejszą porę roku. Posiada wszystkie zalety bawełny, a dodatkowo jest antybakteryjna. Materiał z bambusa tworzy wyjątkowo miękkie w dotyku tekstylia i jest zalecany dzieciom z problemami skórnymi, takimi jak na przykład atopowe zapalenie skóry (AZS).

Czy używać kocyka do spania?

Specjaliści nie rekomendują przykrywania noworodka kocykiem do spania, chyba, że posiada on cyrkulację powietrza, która umożliwi oddychanie w przypadku zarzucenia na główkę. Fakchowa nazwa takiego okrycia to cellural blanket. Taki kocyk posiada zwykle ażurowy splot i jest dziany z miękkiej bawełny. To również idealny kocyk na lato.