Charakterystyczne cechy stylu boho w aranżacji wnętrz

  • 21 listopada, 2022

Styl boho to przede wszystkim wolność, niezależność i natura. Jest to styl inspirowany kulturą hipisowską i odzwierciedla styl życia tych, którzy uwielbiają żyć niekonwencjonalnie.

Styl boho łączy elementy różnych stylów, takich jak industrialny, rustykalny i vintage z wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, metale i tkaniny. Główną ideą tego stylu jest stworzenie ciepłego i przyjaznego środowiska, które czuje się jak w domu. Wystrój boho charakteryzuje się eklektycznym połączeniem stylów i kolorów, a także ciekawymi teksturami, które sprawiają, że każdy przedmiot się wyróżnia – tak jest chociażby z krzesłami jakie prezentowane są pod wskazanym adresem https://dkwadrat.pl/krzesla-boho.

Do głównych cech charakterystycznych stylu boho w wystroju wnętrz należą:

Elementy z natury

Wystrój boho zawiera wiele elementów z natury, takich jak rośliny, kwiaty i muszle, aby wnieść ciepło i duszę do każdej przestrzeni. Użycie neutralnych kolorów, takich jak biały i szary, daje przestrzeni przewiewne uczucie, podczas gdy dodanie pops kolorów przez poduszki do rzucania lub dywany może dodać charakter do pokoju.

Rustykalne akcenty

Rustykalne akcenty są jednym z najbardziej popularnych sposobów na wprowadzenie natury do domu w tym szczególnym stylu, ponieważ dodają tyle charakteru do przestrzeni, nie zabierając zbyt wiele uwagi innym elementom, takim jak kawałki mebli lub dzieła sztuki.